Mayın 22-də Elm və Təhsil Nazirliyinin İqtisadiyyat İnstitutunun Elmi Şurasının növbəti iclası keçirilmişdir. Baş direktor, professor Nazim Müzəffərlinin sədrliyi ilə keçirilən toplantıda bir sıra məsələlər müzakirə edilmişdir.
Elmi Şurada professor Nazim Müzəffərli “Hərbi təcavüz və işğal nəticəsində vurulmuş zərərin qiymətləndirilməsi metodologiyası (Azərbaycanın nümunəsində)” mövzusunda məruzə ilə çıxış edib, geniş müzakiələr aparılıb, mövzu ilə bağlı iştirakçıların çoxsaylı sualları cavablandırılıb.
Tədbirə ölkənin aparıcı universitetlərinin və bir sıra dövlət qurumlarının nümayəndələri də qatılıblar.
İclasda Elmi Şuranın qərarı ilə professor Tofiq Hüseynovun “Azərbaycanın investisiya cəlbediciliyi: reallıqlar və perspektivlər” kitabı, i.f.d. Akifə Ağayarovanın "Azərbaycan Respublikasında beynəlxalq əhali miqrasiyası: əsas meyillər və problemlər" adlı monoqrafiyası və i.e.d. Yaşar Məmmədovun hazırladığı "Azərbaycanda fond bazarının inkişafı" bülleteni çapa tövsiyə olunub.
Prof. N.Müzəffərli İqtisadiyyat İnstitutunun əməkdaşı Aygün Təhməzlini Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının (AAK) qərarı ilə iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi alması münasibəti ilə təbrik edib (economics.org.az).

22 мая состоялось очередное заседание Ученого совета Института Экономики Министерства науки и образования. На заседании под председательством генерального директора, профессора Назима Музаффарли был обсужден ряд вопросов.
Профессор Назим Музаффарли выступил на Учёном совете с докладом на тему «Методология оценки ущерба, нанесённого военной агрессией и оккупацией (на примере Азербайджана)», состоялись широкие обсуждения, были даны ответы на многочисленные вопросы участников.
В мероприятии также приняли участие представители ведущих ВУЗов страны и ряда государственных структур.
На заседании по решению Ученого совета были представлены к печати книга доктора экономических наук, профессора Тофика Гусейнова под названием «Инвестиционная привлекательность Азербайджана: реалии и перспективы», монография Акифы Агаяровой под названием «Международная миграция населения в Азербайджанской Республике: основные тенденции и проблемы» и подготовленный д.э.н. Яшаром Мамедовым бюллетень на тему «Развитие фондового рынка в Азербайджане».
Профессор. Н. Музаффарли поздравил сотрудницу Института Экономики Айгюнь Тахмазлы с получением ученой степени доктора философии по экономике решением Высшей Аттестационной Комиссии (ВАК) при Президенте Азербайджанской Республики (economics.org.az).