Şuranın sədri, i.e.d., professor Nazim Müzəffərlinin sədrliyi ilə keçirilən iclasda Azərbaycan Turizm və Menecment Universitetinin doktorantı Vasif Balakişi oğlu Əhədovun 5308.01 – «Ümumi iqtisadiyyat» ixtisası üzrə “Azərbaycan Respublikasında sahibkarlığın inkişafında institusional tənzimlənmənin təkmilləşdirilməsi” mövzusunda, iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün təqdim etdiyi dissertasiya işinin müzakirəsi aparılmışdır.
İddiaçı barədə Dissertasiya Şurasının elmi katibi, i.f.d. Sevda Seyidova məlumat verdikdən sonra V.Əhədov dissertasiya işinin əsas məzmunu ətrafında geniş təqdimatla çıxış edib. Rəsmi opponentlərin rəyi dinlənilib. İddiaçı ona ünvanlanmış sualları cavablandırıb. Şuranın üzvləri dissertasiya işi ilə bağlı çıxış edərək öz fikirlərini bildiriblər, müzakirələr aparılıb.
Sonda V.Əhədovun iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün təqdim etdiyi dissertasiya işi gizli səsvermə yolu ilə Dissertasiya Şurası tərəfindən təsdiqlənib (economics.org.az).

24 мая состоялось заседание диссертационного совета Института экономики МНО.
На заседании под председательством д.э.н., профессора Назима Музаффарли состоялось обсуждение диссертационной работы докторанта Азербайджанского университета туризма и менеджмента Васиф Балакиши оглы Ахадова на тему "Совершенствование институционального регулирования в развитии предпринимательства в Азербайджанской Республике" по специальности 5308.01-«Общая экономика», представленная ей на соискание ученой степени доктора философии по экономике.
Ученый секретарь Диссертационного совета, д.ф.э. Севда Сейидова представила членам совета информацию о соискателе. Затем В.Ахадов выступил с широкой презентацией основного содержания диссертационной работы. Последовательно были заслушаны отзывы официальных оппонентов. В.Ахадов ответил на адресованные ему членами совета вопросы.
Затем члены совета высказали свое мнение по поводу диссертационной работы, состоялись дискуссии. В итоге диссертация, представленная В.Ахадовым на соискание ученой степени доктора философии по экономике, была одобрена Диссертационным советом путем тайного голосования (еconomics.org.az).