Elm və Təhsil Nazirliyi İqtisadiyyat İnstitutunun İnklüziv sosial inkişaf şöbəsinin müdiri, iqtisad elmləri doktoru Rəsmiyyə Abdullayevanın “İnklüziv sosial müdafiə” kitabı çapdan çıxıb.
İqtisadiyyat İnstitutunun Elmi Şurasının qərarı ilə nəşr edilən monoqrafiyanın elmi redaktoru professor Nazim Müzəffərli, rəyçiləri professor Rəşad Muradov və dosent Allahyar Muradovdur.
Monoqrafiyada inklüziv sosial müdafiə sisteminin nəzəri əsasları, sosial müdafiə sisteminin dövlət tənzimləməsi istiqamətləri verilmişdir. Azərbaycanın sosial müdafiə sisteminin mövcud vəziyyəti qiymətləndirilmiş, ölkəmizdə sosial müdafiə sisteminin təkmilləşdirilməsi istiqamətləri göstərilmişdir.
Kitab elmi işçilər, ali məktəb müəllimləri, tələbələr, doktorantlar və geniş oxucu kütləsi üçün nəzərdə tutulmuşdur.

Опубликована книга заведующей отделом инклюзивного социального развития Института экономики Министерства науки и образования, доктора экономических наук Расмии Абдуллаевой под названием «Инклюзивная социальная защита»
Научным редактором монографии, изданной по решению Ученого совета Института экономики, является профессор Назим Музаффарли, рецензентами – профессор Рашад Мурадов и доцент Аллахьяр Мурадов.
В монографии изложены теоретические основы инклюзивной системы социальной защиты, направления государственного регулирования системы социальной защиты. Дана оценка нынешнему состоянию системы социальной защиты Азербайджана, обозначены направления совершенствования системы социальной защиты в нашей стране.