Elm və Təhsil Nazirliyi İqtisadiyyat İnstitutu Azərbaycan Elm Fondunun 17 fevral 2025-ci il tarixdə elan etdiyi “Qarabağ Azərbaycandır” qrant müsabiqəsinin qalibi olub.
İnstitut müsabiqəyə “İşğaldan azad edilmiş ərazilərdə industrial əsaslı kənd təsərrüfatı sisteminin qurulması” adlı layihə təqdim etmişdir. Bu layihə “Qarabağ Azərbaycandır” müsabiqəsində qalib olmuş üç layihədən biridir. Layihənin rəhbəri İnstitutun “İnklüziv sosial inkişaf” şöbəsinin müdiri, iqtisad elmləri doktoru, professor Rəsmiyyə Abdullayevadır. Layihənin icrasında İnstitutun aparıcı mütəxəssisləri iştirak edəcək. Layihə 2 il müddətində icra ediləcək.

Институт Экономики Министерства науки и образования стал победителем грантового конкурса «Карабах – это Азербайджан», объявленного Фондом науки Азербайджана 17 февраля 2025 года.
Институт представил на конкурс проект «Создание индустриально основанной сельскохозяйственной системы на освобожденных территориях». Этот проект стал одним из трех победителей конкурса «Карабах – это Азербайджан». Руководителем проекта является заведующая отделом «Инклюзивное социальное развитие» института, доктор экономических наук, профессор Расмия Абдуллаева. В реализации проекта примут участие ведущие специалисты института. Проект рассчитан на 2 года.