Elm və Təhsil Nazirliyinin İqtisadiyyat İnstitutunda əməkdaşların iştirakı ilə 1 Mart – Ümumdünya Mülki Müdafiə Gününə həsr olunmuş maarifləndirici tədbir keçirilib.
Tədbiri giriş sözü ilə açan İnstitutun baş meneceri Şakir Alıyev mülki müdafiyənin əhəmiyyəti, ehtimal olunan fövqəladə hadisələr, fövqəladə halların qarşısının alınması sahəsində komissiya üzvlərinin üzərinə düşən vəzifələr, bu istiqamətində biliklərin daim təkmilləşdirilməsinin vacibliyi barədə danışıb.
İnstitutun Mülki Müdafiə Qərargahının rəisi Şövqi Xəlilov Mülki Müdafiə Günü ilə bağlı məruzə ilə çıxış edib. O, baş verə biləcək fövqəladə hadisələrin nəticələrinin aradan qaldırılması və mülki müdafiə qüvvələrinin funksional vəzifələrinin icrası barədə danışıb, maarifləndirici xarakterli məlumatlar verib.
Toplantıda fövqəladə hadisələrin profilaktikasına həsr olunmuş maarifləndirici xarakterli video-rolik nümayiş olunub (economics.org.az)

В Институте экономики Министерства науки и образования при участии сотрудников состоялось мероприятие, посвященное 1 марта – Всемирному дню гражданской обороны.
Открывая мероприятие вступительной речью, главный менеджер института Шакир Алыев рассказал о значении гражданской обороны, возможных чрезвычайных ситуациях, обязанностях членов комиссии в сфере предупреждения чрезвычайных ситуаций, а также о важности постоянного совершенствования знаний в этой области.
Начальник штаба гражданской обороны института Шовги Халилов выступил с докладом, посвященным Дню гражданской обороны. Он рассказал о ликвидации последствий возможных чрезвычайных ситуаций и выполнении функциональных обязанностей сил гражданской обороны, дал информацию просветительского характера.
На встрече был продемонстрирован образовательный видеоролик, посвященный профилактике чрезвычайных ситуаций (economics.org.az)