Yanvarın 24-də ETN İqtisadiyyat İnstitutunun Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının növbəti iclası keçirilib. Şuranın sədri, i.f.d Elnur Zeynalovun rəhbərliyi ilə keçirilən toplantıda bir sıra təşkilati məsələlər müzakirə edilib.
İqtisadiyyat İnstitutunun kiçik elmi işçisi Ənvər İsmayıllı apardığı tədqiqat işi - "Rusiya-Ukrayna müharibəsinin Avropa İttifaqının Cənubi Qafqazda iqtisadi inteqrasiya siyasətinə təsiri" mövzusunda çıxış edib, suallar cavablandırılıb, maraqlı müzakirələr baş tutub.
Sonra hər həftənin cümə günü olduğu kimi, şura üzvləri ingilis dilində "conversation club"da müzakirələr aparıblar (economics.org.az).

24 января состоялось очередное заседание Совета молодых ученых и экспертов Института экономики МНО. На совещании под руководством председателя совета, д.ф.э. Эльнура Зейналова был обсужден ряд организационных вопросов.
Затем младший научный сотрудник Института экономики Анвар Исмаиллы рассказал о своей исследовательской работе - «Влияние российско-украинской войны на политику экономической интеграции Евросоюза на Южном Кавказе». А.Исмаилли ответил на заданные ему вопросы, состоялись интересные дискуссии вокруг темы.
Затем, как и каждую пятницу, члены совета провели обсуждения на английском языке в «conversation club» (economics.org.az).