Mayın 7-də ETN İqtisadiyyat İnstitutunun Dissertasiya Şurasının iclasında İqtisadiyyat İnstitutunun dissertantı Muradov Allahyar Niyaz oğlunun 5308.01 - «Ümumi iqtisadiyyat» ixtisası üzrə “Azərbaycanda bilik iqtisadiyyatının formalaşmasının dövlət tənzimləməsinin təkmilləşdirilməsi” mövzusunda iqtisad elmləri doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün təqdim etdiyi dissertasiya işinin müdafiəsi üzrə müzakirəsi aparılmışdır.
Professor Nazim Müzəffərlinin (İmanovun) sədrliyi ilə keçirilən iclasda iddiaçı A.Muradov dissertasiya işinin əsas məzmunu ətrafında geniş təqdimatla çıxış edib. Rəsmi opponentlərin rəyi dinlənilib. İddiaçı ona ünvanlanmış sualları cavablandırıb. Şuranın üzvləri dissertasiya işi ilə bağlı çıxış edərək öz fikirlərini bildiriblər, geniş müzakirələr aparılıb. Sonda dissertasiya işi gizli səsvermə yolu ilə Dissertasiya Şurası tərəfindən təsdiqlənib (economics.org.az).

7 мая на заседании Диссертационного совета Института экономики Министерства науки и образования состоялось обсуждение по защите диссертационной работы, представленной диссертантом Института "кономики Мурадовым Аллахьяром Нияз оглу на соискание ученой степени доктора экономических наук по теме «Совершенствование государственного регулирования формирования экономики знаний в Азербайджане» по специальности 5308.01 – «Общая экономика».
На заседании под председательством профессора Назима Музаффарли (Иманова) соискатель А. Мурадов выступил с развернутой презентацией по основному содержанию своей диссертации. Были заслушаны отзывы официальных оппонентов. А. Мурадов ответил на заданные ему вопросы. Члены совета выступили с речами и высказали свое мнение относительно диссертационной работы, состоялись широкие обсуждения. Наконец, диссертация была одобрена Диссертационным советом путем тайного голосования (economics.org.az).