Martın 14-də ETN İqtisadiyyat İnstitutunun Dissertasiya Şurasının iclasında Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin doktorantı İsa Muradovun 5312.01- “Sahə iqtisadiyyatı” ixtisası üzrə iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru elmi adı almaq üçün təqdim etdiyi “İşğaldan azad olunmuş regionlarda turizmin inkişafının sosial-iqtisadi problemləri” mövzusunda dissertasiya işinin müzakirəsi aparılmışdır.
Professor Rəna Sultanovanın sədrliyi ilə keçirilən iclasda iddiaçı İ.Muradov dissertasiya işinin əsas məzmunu ətrafında geniş təqdimatla çıxış edib. Rəsmi opponentlərin rəyi dinlənilib. İddiaçı ona ünvanlanmış sualları cavablandırıb. Şuranın üzvləri dissertasiya işi ilə bağlı çıxış edərək öz fikirlərini bildiriblər, müzakirələr aparılıb. Sonda dissertasiya işi gizli səsvermə yolu ilə Dissertasiya Şurası tərəfindən təsdiqlənib (economics.org.az).

14 марта в Диссертационном совете Института экономики МНО под председательством профессора Назима Музаффарли состоялось очередное заседание. На заседании была обсуждена диссертационная работа на тему «Социально-экономические проблемы развития туризма в регионах, освобожденных от оккупации», представленная докторантом Азербайджанского университета архитектуры и строительства Исой Мурадовым на соискание ученой степени доктора философии по экономике по специальности 5312.01- «Отраслевая экономика».
И.Мурадов выступил с обширным докладом по основному содержанию своей диссертации. Затем заслушаны отзывы официальных оппонентов. И.Мурадов ответил на заданные ему вопросы. Члены совета в своих выступлениях высказали свое мнение по поводу диссертационной работы, состоялись обсуждения. В итоге, диссертация была одобрена Диссертационным советом путем тайного голосования (economics.org.az).